: موهای خود رو دم اسبی نبندید

اتباط ریزش مو و دم اسبی بستن موها

زمانیکه این ساختار گفته شده در راهی قرار گرفته که به مدت طولانی به اون عادت نکرده، بعد از بسته شدن موا در راهی قفل شده و از ادامه فعالیتای مربوطه خود باز می مونه.
“دم اسبی یکی از محبوب ترین مدلای مو بین خانوما بوده ولی می تونه پس از یه مدت باعث آسیب و درد در ناحیه سر و آخرسر ریزش مو شه”
شاید بعد از یه روز کاری سخت و بعد از اینکه به خونه برگشته اید و کش موای خود رو باز کردین احساس عجیب و شاید هم درد داشته باشین. درست مثل اینه که موا به شما دستور میدن که دوباره کش سر رو ورداشته و اونا رو بالای سر خود محکم ببندین.
این حسی آشنا و بسیار عجیبه که مطمئنا بسیاری اونو تجربه کردن، ولی دلیل این درد چه می تونه باشه؟ این رو باید بدونین که مشکل اصلی موا نمی باشن که باعث درد می شه بلکه ساختار زیر پوست هستش که دچار استرس شده.
به گفته دکتر میرمیرانی(Paradi Mirmirani)، مدیر مشکلات مو مرکز Kaiser Permanente در کالیفرنیا شمالی:“چیزی که شما در مورد موای خود می بینین تنها نوک کوه یخیه که از آب بیرون اومده.” اتفاقات زیادی در زیر پوست سر در حال افتادنه.
رگای خونی، غدهای چربی، پایانه عصبی. اگه به این ساختار به عنوان یه واحد نگاه کنین، دردی که در سر خود بعد از باز کردن موا احساس می کنین واسه شما قابل درک هستش.
زمانیکه این ساختار گفته شده در راهی قرار گرفته که به مدت طولانی به اون عادت نکرده، بعد از بسته شدن موا در راهی قفل شده و از ادامه فعالیتای مربوطه خود باز می مونه. این مشکل واسه آدمایی که موهای بلند تر و زخیم تری دارن می تونه بسیار جدی تر باشه.

: دم اسبی بستن موها دلیل آسیب به مو می شه؟

 رابطه آسیب زدن به موها با بستن به شکل دم اسبی

بدیش اینه درمان تک مرحله ای بعد از آسیب رسیدن به موا موجود نیس. به گفته دکتر فرانسیس (Shani Francis)، متخصص ریزش مو در شیکاگو، در مورد دم اسبیمی گوید، درواقع از همون اول شروع درد باید مراقبتا رو شروع کرده چراکه سوزشا در سر می تونه بیان کننده مشکلات جدی تری در مراحل بعدی باشه.
موقع بستن موای خود به شکل دم اسبی بهتره بطور کل موای خود رو مانند گل در نظر بگیرین که دارای ریشه هایی در زیر پوست سر شمان.
بطور طبیعی زمانیکه شما در حال کشیدن موای خود هستین درست مثل اون هستش که شما در حال بیرون آوردن گیاهان از داخل خاک می باشین که در نتیجه درد رو در زیر پوست خود احساس می کنین که این درد می تونه بعدا منتهی به بروز التهابایی در سر و در آخر التهابای طولانی به نام Traction Alopecia در شما و یعنی ریزش مو شه.
بهترین کاری که می تونین جهت جلوگیری از این درد انجام بدین، استراحت دادن به موا در طول روزه و بطور کل بهتره تلاش کنین دم اسبیای سفت رو واسه مراسم خاص نگه دارین و بدون این دست اون دست کردن بعد از احساس درد در سر خود به دکتر مراجعه کنین.

استفاده نکردن از کش واسه بستن مو

وقتی موهاتون رو باز می کنین، دور و بر صورت و جلوی چشمتون می ریزه و شما رو اذیت می کنه. بهترین راه اون هستش که موهاتون رو محکم جمع یا دم اسبی کنین. اما میدونید که وقتی همیشه موهاتون رو محکم از بالا جمع می کنین، کم کم باعث ریزش مو و کچل شدن شما می شه؟
به این حالت کشش آلوپسی می گن و بیشتر در اثر کشیدن مو ایجاد شده و باعث آسیب به ریشه مو می شه. ژیمناستیک کارا، شناگران و بالرینا بیشتر اواقت موی خود رو خیلی محکم می بندن و همین امر باعث کشش آلوپسیموهاشون می شه.

حتماً موهای تقریبا پیشونی نمی ریزن. در این مواقع، قسمت پوست سر در نزدیکی گردن هم در برابر تاسی قرار داره. کارشناسان پوست و مو پیشنهاد می کنن موی خود رو شل ببندین یا از کشش یا محکم گرفتن پوست سر دوری کنین تا از از ریزش مو جلوگیری شه.

دم اسبی بستن موها دلیل آسیب به مو می شه؟

برگرفته از سلامتی _ تصویر زندگی / ف

.

منبع : namnak.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *